Wybór firmy do montażu fotowoltaikiFotowoltaika zyskuje coraz więcej zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego – ma mnóstwo zalet, których przypisać nie można tradycyjnym sposobom pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na coraz większą popularność na rynku działa coraz więcej firm wykonujących montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co trzeba uwzględnić, wybierając firmę, aby dokonać naprawdę dobrego wyboru.

Jeśli mieszkasz w województwie Pomorskim – z pewnością warto zainteresować się firmą Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy oferującej montaż paneli fotowoltaicznych, należy pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma odpowiada za sukces inwestycji. Z całą pewnością nie należy więc stawiać na pierwszą firmę, którą uda się nam znaleźć. Powinna to być decyzja poprzedzona głęboką analizą.

Panele słoneczne na obszarze Pomorskiego kładzie również Sollab

Certyfikat potwierdzający kwalifikacje – czy firma go ma?

Jeszcze zanim złożymy na umowie swój podpis koniecznie trzeba zapytać czy firma, z którą chcemy rozpocząć współpracę posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje instalatorów OZE. Każdy z pracowników zatrudnionych w firmie powinien bowiem przejść odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych. Dobrze jest dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy bazuje na podwykonawcach, których jakość pracy często pozostawia wiele do życzenia. Koniecznie trzeba też dowiedzieć się na jakich urządzeniach pracuje dana firma. Powinna ona sięgać po komponenty pochodzące od znanych i rzetelnych producentów.

Jakie pytania jeszcze warto zadać?

Chcąc powierzyć montaż paneli słonecznych, koniecznie trzeba w trakcie rozmowy wstępnej zapytać o następujące kwestie:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, na której usługi się decydujemy powinna zapewniać wykonanie projektu. Nie brakuje firm wykonujących projekty absolutnie za darmo. Niektórzy zalecają, aby porównać ze sobą projekty przygotowane minimum przez dwie firmy, zwracając wyjątkową uwagę na moc , którą zaproponowano. Ustalić należy również szczegóły , które dotyczą montażu. Warto zapytać jak szybko firma montuje panele, a także jakie są terminy oczekiwania na rozpoczęcie prac. Trzeba przy tym pamiętać, że czasem opłaca się poczekać, jeśli firma jest naprawdę solidna i pracuje na najwyższym poziomie. Fotowoltaika jest na ogół bezobsługowa. Warto jednak dopytać czy można liczyć na pomoc jeśli wystąpią jakieś problemy. Ważną kwestią jest również gwarancja. Zawsze trzeba upewnić się jaką gwarancję zapewnia firma wykonująca montaż paneli, a także co ona obejmuje. Wprawdzie panele słoneczne raczej się nie psują, ale zawsze warto mieć furtkę, jeśli coś jednak się wydarzy. Można dopytać też o dofinansowanie. Wiele firm proponuje pomoc w jego uzyskaniu, co znacznie obniża koszt montażu paneli.

Jak szukać firmy montującej panele słoneczne?

Znalezienie firmy oferującej montaż instalacji fotowoltaicznych nie jest dziś problemem. Przykładem jest chociażby województwo pomorskie, w którym takich firm działa naprawdę wiele. Zawsze warto wspomóc się Internetem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło „montaż paneli słonecznych”, aby bez zbędnych problemów znaleźć firmę w danym regionie.

Montaż paneli słonecznych należy powierzyć doświadczonej firmie działającej na wysokim poziomie. Na szczęście dzisiaj taką firmę znaleźć można bez problemu.