Wielkopolska autokarem – w jaki sposób zakupić wycieczkę?Wynajem autokarów może być zarówno dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich. Takim środkiem transportu wycieczka szkolna może zwiedzić na przykład Wielkopolskę, lub jej stolicę – Poznań. Przewozy autokarowe – firma z Poznania bardzo bezpieczne, profesjonalny autokar powinien zawierać:

  • pasy bezpieczeństwa,
  • oznakowanie „przewóz dzieci”,
  • pozostałe rzeczy dostosowane do potrzeb wycieczki.

Przewozy autokarowe tak wyposażonego pojazdu na pewno będą udane!

Wielkopolska – co warto zobaczyć?

Bezsprzecznie województwo Wielkopolskie jest regionem  z dużym potencjałem turystycznym. Wycieczka będzie w stanie zobaczyć tam miasta bogate w zabytki stare zamki, przepiękne krajobrazy, błękitne jeziora, a także historyczne dwory. Warto również dodać, że Wielkopolska jest kolebką państwa polskiego z pierwszą stolicą w Gnieźnie. W dalszej części tekstu podpowiemy gdzie najbardziej warto zorganizować autokarową wycieczkę szkolną.

Poznańskie Stare Miasto – co warto tam zobaczyć?/h2>

Poznań jest stolicą wielkopolski, a ponadto jest to piąte pod względem zaludnienia Polskie miasto. Nie obawiaj się – nie brakuje tam wielu {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od jakiej więc powinno się zacząć?
Stolica województwa Wielkopolskiego to bez wątpienia piękny rynek. Ten kwadratowy plac wytyczony został w XIII wieku. Potem kilka kroków od rynku znajduje się rezydencja królewska. Dodatkowo wśród licznych poznańskich zamków każda wycieczka szkolna powinna zahaczyć o barokową kolegiatę.  

Poznańskie Jezioro Lednickie – co można tam zobaczyć?

Na wyspie zwanej Ostrów Lednicki pozostawione są resztki grodu a także najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w ojczyźnie z wczesnego średniowiecza. Dodatkowo nad brzegiem jeziora możemy zobaczyć także inną ciekawą atrakcję, mianowicie Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zostały tam zgromadzone chałupy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę a także rekonstrukcję szlacheckiego dworku. Wycieczkowe zwiedzanie muzeum zajmuje około trzech godzin, podczas których wycieczka szkolna przeniesie się w przeszłość. 

Wielkopolskie Gniezno – co można tam robić?

Nie można pominąć Gniezna pisząc o lokalizacjach na szkolną wycieczkę autokarem. Stanowi ziarnko polskiej państwowości oraz miejsce gdzie początki miał kościół katolicki w Polsce. Katedrę w Gnieźnie kojarzą chyba wszyscy, ona jest niejako symbolem Wielkopolski. Nie możemy również zapomnieć iż znajdują się tu drzwi gnieźnieńskie. 

Konin w Wielkopolsce – zamysł na interesującą wycieczkę!

Dla dzieci z pewnością Konińskie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to bardzo ciekawe miejsce. Znajdują się tutaj makiety o tematyce filmowej, o tematyce przyrodniczej oraz historycznej. Część z nich jest interaktywna- uruchamia się je za pomocą przycisku.

 Możemy tutaj zobaczyć np. wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby w Hiroshimie, scenę z kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”bądź Arkę Noego.

Rogalin – to trzeba zobaczyć

Wielkopolskie mniejsze miejscowości równiez mają wiele do zaoferowania. W Kórniku zobaczymy piękny ryneczek, zbiornik wody oraz w rzeczy samej zamek z przepięknym parkiem. Wycieczka pouczy się trochę historii bo początki tego zamku sięgają średniowiecza. Obronna budowla otoczona fosą, dostęp do niej był możliwy przez most zwodzony oraz spuszczaną okutą kratę.