Rzucić wszystko i wyjechać…na biwakLato to czas aktywności na świeżym powietrzu. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy znajomymi bardziej cieszą na świeżym powietrzu. Jest to także okres urlopowy. Całkiem sporo osób decyduje się o tej porze roku pola biwakowe. Daje to możliwość obcowania z naturą i zażycia przaśnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Dzikość i wolność – wakacje w plenerze

Z pełnym przekonaniem biwak, zwłaszcza w gronie najbliższych jest fantastyczną przygodą. W świecie gdzie większość spraw możemy zrobić kilkoma kliknięciami w aplikacji, jest to swoisty powrót do korzeni. Konieczność rozbicia namiotu czy zorganizowania sobie posiłku w co by nie mówić surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego zgiełku.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie bujających się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko słusznie kojarzy nam się z biwakiem. Egzemplifikacją miejsca, które idealnie nadaje się na tego typu wyprawę może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad zbiornkiem wodnym, otoczone lasem. Podręcznikowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Czy biwakowanie jest drogie?

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Zazwyczaj jest ona o wiele mniejsza niż spanie w hotelach. Pola campingowe często usadowione są na uboczu – to również wpływa na koszty. Odwiedzając tego typu miejsca ponosimy koszty głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozłożyć namiot lub zaparkować samochód kempingowy.

Zatem taka wycieczka może być nie tylko gwarantem przygód, ale również może być zorganizowana niewielkim nakładem pieniężnym.

Czy pola namiotowe są dla każdego?

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które kojarzymy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam możliwość skorzystania z prądu czy dostępu do bieżącej wody. Jednak dalej jest to kompletnie inny klimat do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji. Jeśli ktoś szuka ucieczki od miasta – pole namiotowe zdaje się być wspaniałą alternatywą dla zatłoczonych hoteli i dużych ośrodków turystycznych. Gdy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest przytoczona wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje także szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki lub możliwość obcowania ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe dają często możliwość zaparkowania przyczepami kempingowymi. Gdzieniegdzie można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z przyjaciółmi na łonie natury. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien zakosztować wypoczynku w tym klimacie.