Prezent na komunię i chrzest – co podarować z okazji tych wydarzeń?Nie da się ukryć, że dla wszystkich wierzących katolików oraz ich rodzin niezwykle istotne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to gdy jesteś krewnym, stoisz przed pewnym dylematem: jaki upominek kupić?

Co kupić z okazji uroczystości chrześcijańskiej

Oczywiście bardzo powszechnym wyjściem jest kupno interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele osób decyduje się, by wręczyć smartfon czy konsolę. Dziecko może być bardzo ucieszone z takiego typu upominku, lecz w momencie, w którym bardzo dużo osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być takowych zbyt dużo. W związku z tym warto pomyśleć trochę nieszablonowo i wykazać się sporą kreatywnością. 

Srebrne obrazki to adekwatna pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem jest między innymi podarowanie różnych drobiazgów powiązanych stricte z religią oraz wiarą – w końcu na tym opierają się takie uroczystości, jak bierzmowanie i pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Interesujące będą również obrazki srebrne święta rodzina. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest przesadnie spektakularnym prezentem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystało z rowerów czy tabletów, lecz warto uświadomić naszą pociechę, że tak samo ważne, co przedmioty materialne, są upominki o charakterze duchowym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są w związku z tym świetnym pomysłem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych chrześcijańskich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.