Polskie morze kamperem czy przyczepą?Czym różni się przyczepa campingowa od kampera?

Kamper jest całym pojazdem. Prezentuje się w pewnym stopniu jak ciężarówka, ma kabinę kierowcy oraz sypialnię, łazienkę a także kuchnię. Jest to pojazd stworzony z myślą o podróżach, daje wyśmienitą mobilność i jest bardzo wygodny dla kierowcy, który przestaje się martwić, że holuje coś za sobą. Zabiera również zdecydowanie mniej miejsca od przyczepy. Aby prowadzić większość kamperów wystarczy standardowe prawo jazdy kategorii B.

Przyczepa campingowa nie posiada silnika i szoferki – konieczne jest holowanie jej żeby ją przetransportować na końcowe miejsce. Plusem przyczepy jest możliwość postawienia jej w jednym miejscu na dłuższy czas, a ciekawe miejsca w okolicy objechać autem. Powinno się być świadomym, że nie każdy samochód ma warunki aby ciągnąć przyczepę campingową – musi posiadać zdefiniowane wartości oraz hak.

Wszystko na temat wynajmu przyczep campingowych i kamperów

Zakup kampera oraz przyczepy campingowej ma prawo uchodzić za duży wydatek, przede wszystkim jeśli planujemy podróżować nim raz w roku. W takim momencie przydatna może okazać się wypożyczalnia kamperów i przyczep campingowych. Podczas wynajmu przyczepy klient otrzymuje przyczepę, która jest stuprocentowo uszykowana do wypoczynku. Nie trzeba samemu obawiać się o podkłady wodoodporne na materacach albo butle z gazem. W wakacje wynajem przyczepy możliwy jest na minimum tydzień.

Żeby wynająć kampera oraz przyczepę z wypożyczalni, konieczne jest posiadanie podpisanej umowy wynajmu przyczepy. W Legion – kampery Gdańsk należy dodatkowo zadeklarować ile osób będzie z niej korzystało i jaka jest przybliżona trasa wypoczynku. Może być tak, że zostaniecie poproszeni o zostawienie kaucji zwrotnej, która będzie ochroną na wypadek uszkodzenia lub zanieczyszczenia przyczepy i kampera.

Gdzie zaparkować kamper i przyczepę campingową w Gdańsku?

Najpopularniejsze jest zostawianie kamperów i przyczep na polach namiotowych, gdzie za opcjonalną opłatą można podłączyć media. W Gdańsku znajdziecie mimo to kilka lokalizacji, gdzie jest możliwość aby zaparkować przyczepę campingową oraz kampera i są to po prostu parkingi, a nie kempingi. Jako przykład tego typu miejsc może być parking w Brzeźnie, tuż obok plaży. Nie ma tam możliwości podłączenia wody albo prądu, jednak jest to jakaś alternatywa dla pól namiotowych. Następnym takim terenem jest parking na Westerplatte, który też jest bardzo blisko plaży. 

Dla osób, dla których nie jest istotna odległość do plaży nad morzem, może spodobać się parking obok jeziora Jasień. Znajduje się w bardzo ładnej okolicy, obok lasu i z wieloma ścieżkami rowerowymi.