Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?Nie da się ukryć, że każde polowanie może przysporzyć obecnym ciekawych przeżyć i doznań. W jego trakcie można odczuć wiele emocji, niekiedy bardzo sprzecznych, jak również czystej adrenaliny. Zanim jednak udamy się na polowanie, należy zapoznać się z kilkoma najbardziej kluczowymi wiadomościami i sugestiami na ten temat. 

Poznaj teorię

Jednym z najbardziej powszechnych typów polowań jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane zwykle przez dzierżawcę lub zarządcę danego okręgu łowieckiego, a definicja mówi, że biorą udział w nim więcej niż dwie osoby – choć w przypadku łowów na zające, stwierdzenie “polowanie zbiorowe” jest słuszne dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim więcej niż sześć osób. 

Kluczowe zasady

Niezależnie jednak od konkretnych określeń, niektóre reguły są niezmienne. Przede wszystkim w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie ukończyła osiemnastego roku życia. Ponadto uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub innych substancji zaburzających świadomość. Istnieje również wiele reguł związanych z tym, że nie powinno się mieć odbezpieczonej broni w momencie, w którym nie jest się na stanowisku – innymi poradami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed rozpoczęciem polowania.