Kiedy trzeba udać się do lekarza neurologa?Neurolog zajmuje się nade wszystko układem nerwowym; stosunkowo często jednak osoba, którą trapią problemy z nim związane nie do końca zdaje sobie sprawę, w jakich okolicznościach lepiej udać się do tego lekarza, a kiedy do psychologa czy psychoterapeuty. Rozwiejmy zatem wątpliwości, kiedy koniecznie trzeba zasięgnąć porady u neurologa.

Zwróć uwagę na te dolegliwości!

Nade wszystko trzeba rozpocząć jednak od tego, że nieważne jakie symptomy widzisz w związku z funkcjonowaniem twojego układu neurologicznego, bezzwłocznie musisz udać się na konsultację z neurologiem. Są to kwestie, których nie można w żaden sposób ignorować – w innym przypadku może skończyć się to naprawdę nieprzyjemnie. 

Rzecz jasna należy wspomnieć przede wszystkim o nagłych dolegliwościach takich jak utrata świadomości, zaburzenia równowagi czy silny ból głowy, którego nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej. Podobnie sprawa wygląda chociażby z niedowładem kończyn. W takich przypadkach neurolog jest niezbędny do szybkiej interwencji.

Szukasz polecanego neurologa dla swojego dziecka w okolicach Poznania? Zobacz neurolog poznań.

Nie bagatelizuj żadnych oznak choroby!

Lekarz neurolog pomoże jednak również, gdy odczuwamy przewlekłe, choć nie aż tak drastyczne skutki problemów z funkcjonowaniem układu nerwowego. Chodzi chociażby o stopniowe pogarszanie się pamięci, występowanie omamów, problemy z orientacją i inne kwestie, którymi jesteśmy zmartwieni. Pamiętajmy, że profilaktyka jest bardzo istotna, dlatego neurolog jest ze wszech miar dobrym wyjściem nawet wtedy, gdy zaburzenia te nie przeszkadzają ci w codziennym funkcjonowaniu – pamiętaj, że mogą zamienić się w coś znacznie gorszego. Nie można bagatelizować żadnych dolegliwości tego typu.