Jakie uprawnienia są potrzebne, aby zostać księgowym?Nie można zaprzeczyć, że w obecnych czasach dobra księgowa jest na wagę złota. Jest to osoba mile widziana w każdej firmie, nieważne, czy mowa o małym startupie, czy ogromnym i solidnym przedsiębiorstwie. Na szczęście profesjonalna księgowość jest bardzo łatwo dostępna, ponieważ coraz więcej osób chce pracować w miejscu, jakim jest biuro księgowe lub jednoosobowej działalności. Warto wyjaśnić, jakie wymagania trzeba spełnić, żeby zostać księgową lub księgowym.

Czym charakteryzuje się dobra księgowość?

Profesjonalne biuro rachunkowe powinno cechować się paroma ważnymi kwestiami. Nade wszystko obsługa klienta musi być należyta – mowa tutaj przede wszystkim o indywidualnym podejściu do potrzeb każdej firmy, która zamierza skorzystać z usług, jakie oferuje dane biuro księgowe (takie jak na przykład Parakarion). Istotne jest również w pełni rzetelne podejście do wszelkich czynności – księgowość charakteryzuje się tym, że wymaga bycia dokładnym oraz rozważnym, a zatem księgowa powinna być osobą nad wymiar odpowiedzialną. 

Jakie kwalifikacje są konieczne, by zostać księgową?

Nie ma w Polsce jeszcze konkretnych studiów, które z automatu pozwalają na wykonywanie zawodu księgowej. Warto jednak podjąć jeden z kierunków pokrewnych, takich jak ekonomia czy finanse i rachunkowość – z pewnością zostanie to docenione przez biuro rachunkowe, jak również zapewni obszerną wiedzę oraz potrzebne umiejętności, które pozwalają później na pracę w miejscu, jakim jest biuro księgowe. Warto także podjąć pewne kursy poszerzające kompetencje, gdyż księgowość nieustannie idzie do przodu i stawia przed księgowymi mnóstwo wyzwań.