Jakie są zadania angiologa?Angiologia jest jedną z najbardziej nowoczesnych dziedzin medycyny. Zajmuje się kwestiami z pogranicza między innymi neurologii, radiologii czy chirurgii naczyniowej. Można przypuszczać, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, w jakich przypadkach należy udać się do angiologia i w jakiego typu przypadłościach jest on w stanie nam pomóc. A zakres wykonywanych przez niego działań jest niezwykle szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… długo by wymieniać!

Kiedy warto udać się do angiologa?

Angiolog para się nade wszystko różnorakimi przypadłościami powiązanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten bardzo często współpracuje ze specjalistami innych, choć bardzo podobnych, dziedzin lekarstwa. Łącząc swoje wysiłki, są oni w stanie zapobiec najbardziej niemiłym przypadłościom. 

Co się tyczy chorób, które zwalcza angiolog, to wachlarz jest niezwykle szeroki. Pośród nich są chociażby tętniaki, lecz także zatorowość płucna, zespół stopy cukrzycowej czy nowotwory układu naczyniowego. W związku z tym jeśli tylko odczuwasz, że Twoje naczynia działają w niezdrowy sposób, powinieneś skierować się do angiologa, który z pewnością powie, co trzeba w konkretnej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia samemu lub zlecić leczenie u fachowca z którejś z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli poszukujesz dobrego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, zobacz Medbuk.

Jakie usługi zapewnia angiolog?

Pośród licznych zabiegów, jakich podejmuje się angiolog, znajduje się między innymi laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje dość często także badania profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie określić wszelkie stany zapalne czy schorzenia. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję.