Jak zaplanować duchową wyprawę do Indii?Indie są przepięknym państwem znajdującym się na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich fascynujący charakter, wielobarwność, kontrast oraz tajemniczość są chętnie wybieranym kierunkiem egzotycznych podróży. Ludzie odwiedzający to niezwykłe miejsce delektują się egzotyczną roślinnością, smaczną aromatyczną kuchnią, oraz ciekawymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są miejscem szczególnie chętnie odwiedzane przez osoby szukające wytchnienia od życia codziennego i pogonią za rzeczami doczesnymi. Można powiedzieć, że Indie są doskonałym miejscem dla osób szukających duchowego spokoju. Mieszkańcy są niezwykle otwarci, gościnni i zawsze uśmiechnięci. Piękne starożytne świątynie, czy odbywanie medytacji w niezwykłych miejscach, pozwoli osiągnąć spokój ducha i nabrać sił do codziennego życia. Które miejsca trzeba odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym kraju można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Starodawne świątynie Indii – duchowa wyprawa

Indyjskie świątynie mają wyjątkowy charakter, a zarazem otacza je aura duchowości. Dlatego nie można ich pomijać organizując wyjazd duchowy do Indii. Zazwyczaj wycieczki organizowane przez biura podróży koncentrują zwłaszcza na dużych miastach i najpopularniejszych budowlach, jednakże Indie oferują znacznie więcej! Zabytki które zapierają dech w piersiach w połączeniu z bujną przyrodą, to połączenie, które zrobi wrażenie na każdym. Z pewnością wybierając się na podróż duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, a inaczej mówiąc Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, wzniesiona aby upamiętnić oświecenie Buddy. Jest to punkt docelowy wielu turystów z całego świata, w którym można wyczuć wyjątkową atmosferę. Warto odbyć tam medytację. Świątynie wzniesione  w Indiach zbudowane zostały zgodnie z zasadami starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc napełnia ludzi uzdrawiającą energią.  

Egzotyczne plaże jako obowiązkowy punkt programu duchowej podróży

Pragnąc spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można pominąć zapierających dech w piersiach, przepięknych, piaszczystych plaż. Należy udać się zwłaszcza dwie z nich, które mają opinię najpiękniejszych i skorzystać z relaksujących kąpieli morskich. Wysoki poziom zasolenia wody pozwoli uwolnić się od negatywnych emocji i dobrze wpłynie na stan zdrowia. Na jednej z takich plaż można odbyć masaże ajurewdyjskie, które wykonywane są przez profesjonalistów w odpowiednio do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską niewątpliwie napełni nas dobrą energią na długo. Będąc w tym wyjątkowym, magicznym kraju należy odbyć również górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że okrążenie jej zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które co roku odwiedza wielu Indusów. 

Bezcenna moc jogi i medytacji 

Wybierając się do Indii można spróbować sesji jogi oraz medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej styczności, powinny jej spróbować podczas tej niezwykłej podróży. Takie pozwolą zrozumieć powody zaburzeń zdrowia, czy zagrożeń jakie wynikają z dzisiejszego sposobu życia. Joga wyjątkowo pozytywnie wpływa na nasze mięśnie, więzadła oraz umożliwia zachować wewnętrzną tak ciężką do osiągnięcia w codziennym życiu. Wizytując te wszystkie niezwykłe miejsca w Indiach warto także odbyć sesje medytacji. Bez wątpienia przynosi ona wiele pozytywnych korzyści takich jak relaks, lepszy sen, poprawa koncentracji. Celem medytacji jest usunięcie negatywnych myśli i zrobienia miejsca na te pozytywne. 

Duchowa wyprawa do Indii – czy warto?

Niewątpliwie tego typu wyjazd bardzo różni się od tych proponowanych przez zwykłe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest dobrym pomysłem dla każdego bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. To kraj mający prastarą kulturę, który zachował tradycję duchowości. Trasa takiej podróży powinna być starannie przemyślana i zaplanowana, aby móc odwiedzić wszystkie istotne duchowo miejsca. Indie to kontakt z zachwycającą przyrodą, to miejsce bajkowych krajobrazów oraz kontakt z wyjątkowymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.