Co zdecydowanie powinno się wziąć pod uwagę podczas kupowania piłkochwytów?Szkolne boiska i orliki nieustannie są pełne młodych sportowców. Aby jednak dzieci były bezpieczne boisko powinno zostać przede wszystkim odpowiednio zabezpieczone. Trudno poradzić sobie z tym bez piłkochwytów. Nie każdy wie czym one dokładnie są oraz z jakich względów ich założenie jest takie ważne. O czym warto pamiętać odnośnie piłkochwytów? Z jakiego względu powinno się je zamontować? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu piłkochwytów?

Piłkochwyty – podstawowe informacje

Piłkochwyty są wykonaną ze stelaża oraz siatki konstrukcją montowaną wokół boisk. W sklepach można znaleźć wiele rozmaitych wariantów i wielkości piłkochwytów. Najważniejszym zadaniem konstrukcji jest zapobieganie przedostawaniu się piłek poza teren boiska czy orlika. 

Dlaczego piłkochwyty są tak ważne?

Czasami klienci nie zdają sobie sprawy, że zamontowanie piłkochwytów jest bardzo istotne. Pozytywnie wpływają one na zdrowie, a nawet życie dzieci korzystających z orlika. Dzięki nim nie ma możliwości, żeby wysoko wybita piłka potoczyła się na przykład na ulicę, gdzie wskutek nieuwagi mogłoby dojść do tragedii.

Co więcej, zwykle orliki są otoczone domami lub blokami, a stale wypadająca piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego lub wypadku.

Jak wybrać najlepsze piłkochwyty?

Szukając piłkochwytów powinno się zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Przede wszystkim muszą być one odpowiedniego rozmiaru, gdyż jedynie w takim przypadku będą skutecznie zatrzymać nawet wysoko kopniętą piłkę. Za najlepszą wysokość piłkochwytów uznaje się od 6 do 8 metrów. 

Co więcej, powinno się znaleźć dobry typ piłkochwytu. Na niewielkich, prywatnych boiskach świetnie sprawdzają się wolnostojące konstrukcje, przytwierdzane do ziemi za pomocą specjalnych uchwytów. Przy większych piłkochwytach nie obędzie się już bez wbetonowania w ziemię dużych słupów.

Piłkochwyty – jak znaleźć najlepszy sklep?

Szukając piłkochwyty w żadnym wypadku nie powinno się pomijać także wybrania dobrej firmy. Wielu klientów korzysta z firmy Stempel – piłkochwyty, wyróżniająca się długotrwałą wieloletnim doświadczeniem, a także fachowym podejściem do klienta. W ofercie dostępne są nie tylko różne modele piłkochwytów, ale też różnorodne akcesoria do uprawiania sportów w szkołach czy na halach sportowych. Firma gwarantuje także sprawną wysyłkę i montaż sprzętu.