Co warto zobaczyć w świętokrzyskim?Na początku roku bardzo często planujemy urlopy, a co za tym idzie, często sprawdzamy miejsca, które warto odwiedzić. Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejsze kierunki w naszym kraju to oczywiście morze i góry, ewentualnie Mazury. Czasem jednak warto wyjść poza schemat i pojechać w mniej popularne kierunki podróży. Jednym z niedocenionych województw w sezonie urlopowym jest świętokrzyskie.

Co warto zobaczyć w województwie świętokrzyskim?

Nie ulega wątpliwości, że najczęściej odwiedzaną atrakcją w województwie świętokrzyskim jest Jaskinia Raj. działa od 1972 roku, a na miejscu czeka na nas aż 150 m dróg. Inną opcją dla osób aktywnych jest Świętokrzyski Park Narodowy. Może góry te nie są wysokie i nie zmęczą nas tak jak Tatry, to fani pagórków zdecydowanie będą zadowoleni.

W województwie świętokrzyskim leży też Pacanów. Każdy fan Koziołka Matołka powinien wybrać się do Europejskiego Centrum Bajki, które nosi imię właśnie zabawnej kózki z znanej wszystkim bajki. Będąc w temacie ciekawych miejsc to w Krajnie mieści się Park Rozrywki i Miniatur “Sabat”, który także jest fantastycznym miejscem do zobaczenia, nie tylko dla dzieci.

Noclegi w świętokrzyskim – gdzie je zarezerwować?

Zdecydowanie najpopularniejszą miejscowością na nocleg są Kielce. Stolica województwa może zaoferować wiele noclegów, które będą odpowiednie podczas wakacji. Następnym dobrym rozwiązaniem jest wybranie Chęcin. Ze względu na bliskość Jaskini Raj oraz zamku Chęciny jest to chętnie wybierana miejscowość noclegowa. Jeżeli planujecie naprawdę odpocząć to warto zamiast noclegu w mieście, wybrać agroturystykę. W świętokrzyskim znajdziecie wiele takich miejscówek. Brak miejskiego zgiełku i czystsze powietrze rewelacyjnie wpływają na jakość snu i wypoczynku.

Dodatkowe informacje o województwie

Województwo świętokrzyskie jest doskonałym miejscem dla wszystkich zainteresowanych wędkowaniem. Możecie spróbować swoich sił w kilku miejscach znanych z dużej ilości ryb. Jeśli jednak nie znacie się za bardzo na wędkarstwie to pomyślcie o noclegu w agroturystyce w Świętokrzyskiem, która znajduje się niedaleko rzek i jezior, albo posiada bezpośredni dostęp do łowisk. W takich sytuacjach możecie być pewni, że znajdzie się ktoś, kto z chęcią wybierze się z Wami na ryby. Warto również mieć świadomość, że województwo świętokrzyskie posiada swój własny kurort wakacyjny. Sielpia leży nad sporym jeziorem, które posiada kilka fajnych piaszczystych plaż. Jeżeli więc marzycie aby poczuć się trochę jak nad morzem, ale nie lubicie zgiełku, to zapraszamy właśnie tam.